Ako
by
volili študenti?

Aj v školskom roku 2019/2020 záleží na hlase mladých ľudí.

Prihláste svoju školu dnes do simulovaných Študentských volieb.

Čo robíme?

Ponúkame študentom možnosť vyjadriť svoj názor.

Najbližšie študentské voľby:

Parlamentné voľby: 4.2.2020 – 7.2.2020, Výsledky

Prečo sú dôležité?

1

Vyjadriť svoj názor

Študentské voľby predovšetkým dávajú mladým priestor vyjadriť svoj názor. Podporujú dialóg o politickom dianí na Slovensku a uvádzajú poučky o demokracii z učebníc občianskej náuky do praxe.

2

Záujem

Prispievajú tiež k prebúdzaniu záujmu mládeže o ich budúcnosť a budúcnosť Slovenska. Potrebujeme mladým povedať, že na nich záleží a že svoju budúcnosť môžu mať vo svojich rukách. Aj to môže byť konečným efektom volieb „nanečisto“.

3

Skúsenosť

Študenti získajú praktickú skúsenosť s voľbami, dozvedia sa, ako fungujú a ich hlasy a názory bude počuť. Zviditeľnia sa pre skutočných oprávnených voličov, ktorí si často mylne myslia, že mladí nemajú dostatok kompetencie na to, aby sa k politike vyjadrovali.

4

Budúcnosť

Nedávne voľby ukázali nespokojnosť mladých s tým, čo sa deje a v médiách otvorili otázku budúcnosti Slovenska. Pretože tú budú tvoriť práve dnešní stredoškoláci.

Kto voľby organizuje?

Študenti-dobrovoľníci organizujú tieto voľby od A po Z, od návrhu plagátov až po vyhodnotenie výsledkov za všetky školy.

Referencie

Akciu považujem za veľmi úspešnú pre našich študentov. Aj keď sme malá škola, ohlasy boli veľmi dobré. V študentoch voľby vzbudili zodpovednosť čo ich posúva o krok ďalej v dospelosti.

Z. Babicová
Súkr. SOŠ, Dolný Kubín

Tešíme sa už teraz na druhé kolo. Atmosféra bola super, všetci sme si to užívali. A bolo to fakt autentické, aj sčítavanie hlasov, všetko nám sedelo na prvýkrát.

PhDr. Olejárová
SZŠ sv. Alžbety, Košice

Minimálne za mňa som veľmi spokojný s priebehom volieb. Prvýkrát som aspoň na chvíľu cítil, že môžem v tejto krajine zmeniť niečo k lepšiemu, pretože ešte sám nemám volebné právo. Výsledok volieb ma potešil. Sám, keby som mohol, by som volil p. Čaputovú a preto som rád, že je u mladých ľudí práve ona voľbou č. 1. Ďakujem Vašej iniciatíve, že so o niečo takéto stará.

Učiteľka
SOŠ MIŠ, Bratislava
Kontakt

Ak máte viac otázok
ohľadom Študentských volieb, neváhajte nás kontaktovať.